Akcje

06.06

Czwartek

18:00
Warsztaty Yogi Anatomicznej

Dnia 6.06 odbyły się "Warsztaty Yogi Anatomicznej #3", dedykowane układowi pokarmowemu oraz limfatycznemu - również w kontekście klinicznym. Prelekcję wstępną poprowadził gość specjalny - Bartosz Kołodziejczyk, należący do Studenckiego Koła Anatomii. Dynamiczny trening vinyasy uzupełniony był analogiczną wizualizacją za pomocą atlasu anatomii 3d oraz analizą mechaniki ludzkiego ciała. Prelegenci z ekipy Yogi Anatomicznej przygotowali także podsumowanie najważniejszych informacji z wykładu, omówionych za pomocą schematów i zestawień porównawczych. Ostatnim punktem warsztatów była medytacja neurologiczna, podczas której uczestnicy oddawali się kontemplacji smaku lawendy.    Link do fotorelacji: https://www.facebook.com/ifmsapolandkrakow/photos/pcb.2534201156630561/2534201019963908/?type=3&theater

09.06

Niedziela

13:30
Piknik Zdrowia i Aktywności Fizycznej

Akcja profilaktyczno-edukacyjna organizowana we współpracy z dziekanatem podczas Pikniku Zdrowia i Aktywności Fizycznej w Gdowie. Piknik objęty był patronatem prorektora CMUJ. Nasi wolontatriusze wykonywali pomiar glukozy, ciśnienia tętniczego, CO i tkanki tłuszczowej oraz edukowali na temat nowotworów układu rozrodczego.

04.05

Sobota

13:45
Incomings maj

W maju gościliśmy czworo studentów, którym wraz z Oddziałem staraliśmy się zapewnić jak najmilsze wspomnienia i zapełnić im czas wolny.

04.03

Poniedziałek

13:45
Incomings marzec

W marcu gościliśmy czworo studentów zagranicznych, którym staraliśmy się dostarczyć jak najlepsze wspomnienia i zapełnić maksymalnie czas. 

11.05

Sobota

10:00
Piknik Rodzinny na Kaczeńcowej

Akcja organizowana we współpracy z hufcem harcerskim Nowa Huta. Podczas Pikniku Rodzinnego nasi wolontariusze przeprowadzali podstawowe badania profilaktyczne (poziom glukozy, ciśnienie tętnicze, CO, tkanka tłuszczowa) oraz rejestrowali nowych potencjalnych dawców szpiku. Dla najmłodszych zorganizowaliśmy również Szpital Pluszowego Misia.

08.04

Poniedziałek

14:00
Studencki Tydzień Zdrowia

Podstawowe badania profilaktyczne dla studentów w ramach Studenckiego Tygodnia Zdrowia UJ.

25.05

Sobota

10:00
Dni Otwarte w WSSE

Akcja we współpracy z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną. Podczas dni otwartych przeprowadzaliśmy podstawowe badania profilaktyczne oraz zorganizowaliśmy Szpital Pluszowego Misia dla najmłodszych.

26.05

Niedziela

16:00
Występ chóru Fermata

Akcja profilaktyczno-edukacyjna podczas występu chóru Fermata i Kuby Jurzyka. Przeprowadzaliśmy podstawowe badania profilaktyczne (pomiar glukozy, ciśnienia tętniczego, CO, tkanki tłuszczowej) oraz rejestrowaliśmy nowch potencjalnych dawców szpiku.

16.05

Czwartek

10:00
Festiwal Nauki i Sztuki

Nasz Oddział brał udział w tegorocznym Festiwalu Nauki i Sztuki UJ. Przeprowadzaliśmy profilaktyczne badania poziomu glukozy i ciśnienia tętniczego oraz edukowaliśmy na temat zdrowia.

22.06

Sobota

09:00
Dni Zdrowia w UBS

Akcja profilaktyczno-edukacyjna we współpracy z firmą UBS. Nasi wolontariusze w ramach Dni Zdrowia przeprowadzali profilaktyczne badania poziomu cukru, ciśnienia tętniczego, zakażenia HCV, poziomu CO oraz tkanki tłuszczowej. Rejestrowaliśmy też nowych potencjalnych dawców szpiku oraz uczyliśmy podstawe pierwszej pomocy.

28.05

Wtorek

17:00
Nauka przez przypadki medyczne #4

28.05.2019r. odbyło się czwarte spotkanie z cyklu "Nauka przez przypadki medyczne", organizowanego we współpracy z III Katedrą Chirurgii Ogólnej CMUJ. Spotkanie poprowadziła lek. Kinga Szabat. Na zajęciach studenci mogli powtórzyć i poszerzyć swoją wiedzę z zakresu chirurgii chorób jelit oraz przepuklin, w oparciu o omawianie prawdziwych przypadków medycznych oraz nauczyć się jak prawidłowo odpowiadać na podchwytliwe pytania na egzaminach. Spotkanie trwało 2,5 godz, uczestniczyli w nim studenci z III-V roku.

08.02

Piątek

08:00
Bezpieczny Miś

Seria czterech pełnych lekcji pierwszej pomocy z użyciem schematów BLS+AED dla uczniów klas 2-3 liceum.

13.05

Poniedziałek

12:30
Bezpieczny Miś

Lekcja podstaw pierwszej pomocy z użyciem schematu BLS dla uczniów klas 2-4 szkoły podstawowej.

23.05

Czwartek

18:00
Warsztaty Szycia Chirurgicznego vol. 2

Czy masz może wolną chwilę w piękne majowe popołudnie i nie masz co zrobić z wolnym czasem? Może chcesz zdobyć nowe umiejętności? Lub marzy Ci się specjalizacja zabiegowa?Jeśli chociaż na jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś/łaś twierdząco to gorąco zapraszamy Cię do udziału w drugiej edycji tegorocznych Warsztatów Szycia Chirurgicznego. Nasze warsztaty są świetną okazją do zdobycia i dopracowania umiejętności szycia chirurgicznego. Przewidujemy grupę praktyczną liczącą 30 osób. Pozwala to na komfortowe warunki prowadzenia warsztatów i umożliwia bardziej indywidualne podejście do studenta. Uczestnictwo jest bezpłatne, dobrowolne, dostępne dla wszystkich chętnych.Warsztaty przeprowadzi lek. Kinga Szabat- rezydentka chirurgii.

25.04

Czwartek

17:15
Warsztaty Szycia Chirurgicznego

Warsztaty Szycia Chirurgicznego to świetna okazja do zdobycia i dopracowania umiejętności szycia chirurgicznego. Główna część zajęć jest nastawiona na praktykę, aczkolwiek gwarantujemy także wstęp teoretyczny. Przewidujemy niewielką grupę - 20 osób. Pozwala to na komfortowe warunki prowadzenia warsztatów i umożliwia bardziej indywidualne podejście do studenta. Uczestnictwo jest bezpłatne, dobrowolne, dostępne dla wszystkich chętnych.Warsztaty przeprowadzi lek. Kinga Szabat.

16.05

Czwartek

18:00
Warsztaty Badania Fizykalnego

16.05.2019r. odbyły się III Warsztaty Badania Fizykalnego. Tym razem ćwiczyliśmy badanie stawów oraz badanie neurologiczne. Spotkanie poprowadził lek Jarosławaw Nowakowski. W spotkaniu uczestniczyli studenci I-III roku. Warsztaty trwały 2 godziny.  

21.05

Wtorek

17:00
Nauka przez przypadki medyczne #3

21.05.2019r odbyło się trzecie spotkanie z cyklu "Nauka przez przypadki medyczne", organizowanego we współpracy z III Katedrą Chirurgii Ogólnej CMUJ. Spotkanie poprowadziła lek. Kinga Szabat. Na zajęciach studenci mogli powtórzyć i poszerzyć swoją wiedzę z tego działu, w oparciu o omawianie prawdziwych przypadków medycznych oraz nauczyć się jak prawidłowo odpowiadać na podchwytliwe pytania na egzaminach. Spotkanie trwało ok. 2 godz, uczestniczyli w nim studenci z III-V roku.

14.05

Wtorek

17:00
Nauka przez przypadki medyczne #2

14.05.2019r. odbyło się drugie spotkanie z cyklu "Nauka przez przypadki medyczne", organizowanego we współpracy z III Katedrą Chirurgii Ogólnej CMUJ. Spotkanie poprowadziła lek. Kinga Szabat, która omówiła "ostry brzuch". Na zajęciach studenci mogli powtórzyć i poszerzyć swoją wiedzę z tego działu, w oparciu o omawianie prawdziwych przypadków medycznych oraz nauczyć się jak prawidłowo odpowiadać na podchwytliwe pytania na egzaminach. Spotkanie trwało 2,5 godz, uczestniczyli w nim studenci z III-V roku.

22.05

Środa

16:00
Warsztaty Chirurgii Laparoskopowej

Jesteś studentem 5 lub 6 roku kierunku lekarskiego i jesteś zainteresowany chirurgią? Mamy coś dla Ciebie! Tak jak chirurgia idzie z duchem czasu, tak i IFMSA-Poland Oddział Kraków chce wyjść studentom naprzeciw. Przed Tobą niepowtarzalna okazja by poćwiczyć umiejętność operowania z wykorzystaniem laparoskopu - w kameralnym składzie, z asystentem do pomocy! Po kilkuletniej przerwie, IFMSA-Poland Oddział Kraków powraca z akcją WARSZTATÓW CHIRURGII LAPAROSKOPOWEJ we współudziale z ZDM.

25.04

Czwartek

14:00
Warsztaty Obrazowania Medycznego part2

Nie udało Ci się wziąć udziału w poprzednich Warsztatach Obrazowania Medycznego? Nic nie szkodzi – już dzisiaj zapraszamy na inną odsłonę wydarzenia. Tym razem, z pomocą Pani Doktor Agaty Brzozowskiej - Czarnek, skupimy się na neuroradiologii – dynamicznie rozwijającej się części ogólnie pojętej radiologii. Podoba Ci się radiologia? A może neurochirurgia to Twoja słabość? Każdy znajdzie coś dla siebie, dlatego nie może zabraknąć Cię na tych warsztatach!