Akcje

23.05

Czwartek

18:00
Warsztaty Szycia Chirurgicznego vol. 2

Czy masz może wolną chwilę w piękne majowe popołudnie i nie masz co zrobić z wolnym czasem? Może chcesz zdobyć nowe umiejętności? Lub marzy Ci się specjalizacja zabiegowa?Jeśli chociaż na jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś/łaś twierdząco to gorąco zapraszamy Cię do udziału w drugiej edycji tegorocznych Warsztatów Szycia Chirurgicznego. Nasze warsztaty są świetną okazją do zdobycia i dopracowania umiejętności szycia chirurgicznego. Przewidujemy grupę praktyczną liczącą 30 osób. Pozwala to na komfortowe warunki prowadzenia warsztatów i umożliwia bardziej indywidualne podejście do studenta. Uczestnictwo jest bezpłatne, dobrowolne, dostępne dla wszystkich chętnych.Warsztaty przeprowadzi lek. Kinga Szabat- rezydentka chirurgii.

25.04

Czwartek

17:15
Warsztaty Szycia Chirurgicznego

Warsztaty Szycia Chirurgicznego to świetna okazja do zdobycia i dopracowania umiejętności szycia chirurgicznego. Główna część zajęć jest nastawiona na praktykę, aczkolwiek gwarantujemy także wstęp teoretyczny. Przewidujemy niewielką grupę - 20 osób. Pozwala to na komfortowe warunki prowadzenia warsztatów i umożliwia bardziej indywidualne podejście do studenta. Uczestnictwo jest bezpłatne, dobrowolne, dostępne dla wszystkich chętnych.Warsztaty przeprowadzi lek. Kinga Szabat.

16.05

Czwartek

18:00
Warsztaty Badania Fizykalnego

16.05.2019r. odbyły się III Warsztaty Badania Fizykalnego. Tym razem ćwiczyliśmy badanie stawów oraz badanie neurologiczne. Spotkanie poprowadził lek Jarosławaw Nowakowski. W spotkaniu uczestniczyli studenci I-III roku. Warsztaty trwały 2 godziny.  

21.05

Wtorek

17:00
Nauka przez przypadki medyczne #3

21.05.2019r odbyło się trzecie spotkanie z cyklu "Nauka przez przypadki medyczne", organizowanego we współpracy z III Katedrą Chirurgii Ogólnej CMUJ. Spotkanie poprowadziła lek. Kinga Szabat. Na zajęciach studenci mogli powtórzyć i poszerzyć swoją wiedzę z tego działu, w oparciu o omawianie prawdziwych przypadków medycznych oraz nauczyć się jak prawidłowo odpowiadać na podchwytliwe pytania na egzaminach. Spotkanie trwało ok. 2 godz, uczestniczyli w nim studenci z III-V roku.

14.05

Wtorek

17:00
Nauka przez przypadki medyczne #2

14.05.2019r. odbyło się drugie spotkanie z cyklu "Nauka przez przypadki medyczne", organizowanego we współpracy z III Katedrą Chirurgii Ogólnej CMUJ. Spotkanie poprowadziła lek. Kinga Szabat, która omówiła "ostry brzuch". Na zajęciach studenci mogli powtórzyć i poszerzyć swoją wiedzę z tego działu, w oparciu o omawianie prawdziwych przypadków medycznych oraz nauczyć się jak prawidłowo odpowiadać na podchwytliwe pytania na egzaminach. Spotkanie trwało 2,5 godz, uczestniczyli w nim studenci z III-V roku.

22.05

Środa

16:00
Warsztaty Chirurgii Laparoskopowej

Jesteś studentem 5 lub 6 roku kierunku lekarskiego i jesteś zainteresowany chirurgią? Mamy coś dla Ciebie! Tak jak chirurgia idzie z duchem czasu, tak i IFMSA-Poland Oddział Kraków chce wyjść studentom naprzeciw. Przed Tobą niepowtarzalna okazja by poćwiczyć umiejętność operowania z wykorzystaniem laparoskopu - w kameralnym składzie, z asystentem do pomocy! Po kilkuletniej przerwie, IFMSA-Poland Oddział Kraków powraca z akcją WARSZTATÓW CHIRURGII LAPAROSKOPOWEJ we współudziale z ZDM.

25.04

Czwartek

14:00
Warsztaty Obrazowania Medycznego part2

Nie udało Ci się wziąć udziału w poprzednich Warsztatach Obrazowania Medycznego? Nic nie szkodzi – już dzisiaj zapraszamy na inną odsłonę wydarzenia. Tym razem, z pomocą Pani Doktor Agaty Brzozowskiej - Czarnek, skupimy się na neuroradiologii – dynamicznie rozwijającej się części ogólnie pojętej radiologii. Podoba Ci się radiologia? A może neurochirurgia to Twoja słabość? Każdy znajdzie coś dla siebie, dlatego nie może zabraknąć Cię na tych warsztatach!

15.04

Poniedziałek

16:00
Warsztaty Obrazowania Medycznego

Co to mapa aktywności mózgu? Czy obrazowanie medyczne i konstruowanie interfejsów mózg - komputer ma ze sobą coś wspólnego? Jakie informacje można odczytać z widma rezonansu magnetycznego?Czy w przyszłości biopsja stanie się już tylko wspomnieniem? Jeśli interesujesz się radiologią i chcesz poznać odpowiedź na któreś z tych pytań, to znak, że nie może zabraknąć Cię na Warsztatach Obrazowania Medycznego, które poprowadzi niezastąpiony Kierownik Katedry Radiologii UJ CM.Na spotkaniu przypomnisz sobie pewne podstawy, ale przede wszystkim poznasz tajniki funkcjonalnego MR oraz spektroskopii - przyszłości, o ile nie teraźniejszości medycyny!

07.05

Wtorek

16:15
Nauka przez przypadki medyczne #1

7.05 odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu "Nauka przez przypadki medyczne", organizowanego we współpracy z III Katedrą Chirurgii Ogólnej CMUJ. Spotkanie poprowadziła lek. Kinga Szabat, która omówiła dział gastroenterologii. Na zajęciach studenci mogli powtórzyć i poszerzyć swoją wiedzę z tego działu, w oparciu o omawianie prawdziwych przypadków medycznych oraz nauczyć się jak prawidłowo odpowiadać na podchwytliwe pytania na egzaminach. Spotkanie trwało 2,5 godz, uczestniczyli w nim studenci z III-V roku.

08.05

Środa

18:00
Problemy okołooperacyjne u osób w wieku podeszłym

08.05.2019r. odbył się wykład z dr hab. n. med Jakubem Kenigiem, jednym z autorów książki „Problemy okołooperacyjne u osób w wieku podeszłym”, która powstała ponieważ coraz większy odsetek starszych pacjentów objęty jest planowym lub ratunkowym leczeniem chirurgicznym. Na spotkaniu dowiedzieliśmy się czym jest chirurgia geriatryczna i z jakimi problemami będzie musiała się zmierzyć w najbliższym czasie. Spotkanie trwało ok. godzinę i uczestniczyli w nim studenci z lII-V roku.Dziękujemy PZWL Wydawnictwo Lekarskie, za pomoc w organizacji spotkania oraz upominki dla aktywnych studentów.

10.05

Piątek

17:30
Pokazowa akcja

pokazowa akcja

Brak daty rozpoczęcia
-
Warsztaty Wiosenne SCOPH&SCORA

Organizacja warsztatów SCOPH&SCORA 2019 w Krakowie - rozliczenie OC

Brak daty rozpoczęcia
-
Jak rodzi się przemoc?

" Jak rodzi się przemoc?" to spotkanie podczas którego postanowiliśmy udzielić odpowiedzi na kilka fundamentalnych pytań dotyczących przemocy domowej. Czy jesteśmy w stanie podać przyczynę albo chociaż czynniki sprzyjające wystąpieniu przemocy w rodzinie? Na czym polega cykl podtrzymujący przemoc? Dlaczego pomimo doznawanych cierpień ofiara nie potrafi odejść od sprawcy? Jak w ogóle może tego dokonać? Zapraszamy 17.04.2019r godz. 17 : 30 Centrum Dydaktyczno - Kongresowe ul. Łazarza 16 sala s2

Brak daty rozpoczęcia
-
Marrow Hero – Peer Education XX LO

Akcja Peer Education Marrow Hero w XX LO w ciągu całego tygodnia objęła wszystkie klasy maturalne. Łącznie przeprowadziliśmy 8 godzinnych zajęć na temat dawstwa szpiku kostnego i komórek macierzystych. Rozwialiśmy popularne mity i odpowiedzieliśmy na wszystkie pytania.

Brak daty rozpoczęcia
-
Marrow Hero – Peer Education XX LO – rejestracja

Po odpowiednim wyedukowaniu uczniów klas maturalnych XX LO w Krakowie przyszedł czas na uwieńczenie naszej działalności w tej szkole - rejestrację potencjalnych dawców komórek macierzystych. W sumie ciągu dwóch dni do bazy Fundacji DKMS udało nam się zarejestrować 35 osób.

Brak daty rozpoczęcia
-
Movember 2

Akcja cykliczna mała. Zakres akcji ok. 50 osób. Akcja edukacyjna mająca na celu szerzenie świadomości na temat nowotworów jąder wśród młodych mężczyzn. Edukacja w formie rozmowy z małymi grupkami osób. Rozdawanie ulotek edukacyjnych.

Brak daty rozpoczęcia
-
Zdrowie pod Kontrolą edycja wiosenna

"Zdrowie pod kontrolą" to flagowy projekt SCOPH, którego głównym celem jest zwiększenie świadomości populacyjnej w zakresie chorób przewlekłych oraz ułatwienie dostępu do podstawowych badań diagnostycznych. Podczas akcji przeprowadzany był pomiar glukozy, ciśnienia tętniczego, zakażenia HCV, poziomu CO w wydychanym powietrzu, BMI i składu ciała. Obecne były także stanowiska profilaktyki nowotworów piersi i jąder. Akcja pojedyncza duża, spełnia kryteria a,b,c,d,e,f,g,h,k.

Brak daty rozpoczęcia
-
warsztaty "stany nagłe"

29 marca odbyły się warsztaty z udzielania pierwszej pomocy w stanach nagłych. Przeprowadzone zostały w wyjątkowy sposób przez dr Tomasza Sanaka. Wcielił się on w postaci różnych, nietypowych przypadków medycznych, z którymi miał doczynienie w pracy. Uczestnicy warsztatów musieli przeprowadzić wywiad, ocenić stan zdrowia jak i wskazać możliwe leczenie u danego chorego. Na koniec w grupach przeprowadzaliśmy resuscytację w całkowitej ciemności, bez możliwości porozumiewania się. Warsztaty przeprowadzone zostały w dwóch turach: I tura 17:00-18:30 II tura 19:00-20:30 Trwały łącznie 3 godziny

Brak daty rozpoczęcia
-
Warsztaty jak napisać pracę naukową

Na warsztatach dr hab. Agnieszka Pac zapoznała nas z podstawami pisania prac naukowych, w ciekawy i zwięzły sposób opowiedziała jak wybrać temat, czego unikać i jak przedstawić wyniki.

Brak daty rozpoczęcia
-
Yoga w ramach Studenckiego Tygodnia Zdrowia

10.04 odbyły się "Warsztaty Yogi" zorganizowane w ramach Studenckiego Tygodnia Zdrowia, we współpracy z Samorządem Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Poprowadziła je studentka naszej uczelni - Urszula Sołdaj. Odprężające sekwencje ruchów oraz nastrojowa muzyka umożliwiły uczestnikom zrelaksowanie od codziennych trosk i zajęć.